Cholesterol nie taki straszny jak go malują

zielone na zdrowie

Choroby układu krążenia, problemy z cholesterolem czy cukrzyca – to problemy, z którymi często borykają się Polacy. Nieodpowiedni tryb życia, w tym zła dieta i brak ruchu, są wymieniane wśród przyczyn takiego stanu rzeczy. Skoro tak wiele zależy od nas, czas najwyższy o siebie zadbać.

Wiele chorób rozwija się latami, tak jest z cukrzycą typu 2. Postępuje ona powoli, co istotne nawet przez 7-10 lat może nie dawać żadnych objawów. Dlatego pośród ok. 3 milionów chorych niemal milion nie wie, że ma problem z cukrzycą. Dobre samopoczucie powoduje, iż nie podejrzewamy, że w naczyniach krwionośnych dzieje się coś złego.

Zbyt wysoki poziom cukru we krwi, spowodowany zbyt małą ilością insuliny wydzielaną przez trzustkę lub złym przyswajaniem jej przez organizm prowadzi do systematycznego niszczenia naczyń krwionośnych, a to powoduje uszkodzenia serca, nerek i widzenia. Czynnikami ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2 jest nadwaga i otyłość, wysokie ciśnienie, wysoki poziom cholesterolu oraz obciążenia genetyczne. Dlatego warto zatroszczyć się o zapobieganie tej chorobie. Jeżeli np. borykamy się z problemem zbyt wysokiego poziomu cholesterolu należy zmienić dietę i zwiększyć aktywność fizyczną. Pomocne w obniżeniu poziomu cholesterolu są także preparaty dostępne na rynku. Jednym z nich jest ravestin skład którego zawiera tylko elementy naturalne. Ale zawsze kij ma dwa końce.

Ravestin wady i zalety.

Wśród tych pierwszych należy wspomnieć, że ten produkt zbija wysoki cholesterol oraz działa skutecznie na trzech poziomach. Po pierwsze, hamuje rozwój blaszki miażdżycowej. Dzieje się tak dlatego, że substancje tworzące skład produktu zmniejszają ilość złogów cholesterolu LDL, które są budulcem blaszki miażdżycowej. Preparat przeciwdziała też tworzeniu się nowych zmian w obrębie tętnic. Kolejna kwestia, to zmniejszenie poziomu ,,złego” cholesterolu. Ravestin obniża frakcje LDL i stężenie trójglicerydów, a przez to zwiększa poziom HDL, co blokuje rozwój niebezpiecznej blaszki miażdżycowej i zmniejsza ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych. Trzeci aspekt pozytywny to poprawa kondycji naczyń krwionośnych. Preparat regeneruje i udrażnia żyły oraz tętnice, a także wzmacnia ich ściany.

Jeśli chodzi o skutki negatywne, nie stwierdzono aby ten produkt wchodził w negatywne reakcje z innymi substancjami, dlatego można go stosować razem z dotychczasowymi lekami lub innymi suplementami. Patrząc na kwestię ravestin a cukrzyca widzimy, że ten preparat może być pomocny w zapobieganiu powikłaniom tej choroby. Kolejna sprawa, że ravestin opinie pacjentów ma pozytywne.

Jednak zawsze przed zastosowaniem suplementu należy skonsultować się z lekarzem. Natomiast w kwestii zakupu najlepiej jest skorzystać z internetu wpisując w wyszukiwarkę np. ravestin producent, ponieważ nie można tego produktu nabyć w aptece.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*